
Led High Bay Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Light |
| Dominant Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Wattage Range | 50-200W |
| Lumen Output Range | 5000-20000lm |
| IP Rating | IP65 |
| Operating Voltage | 220-240V |
| Usage | Warehouses, gyms, churches, large interior spaces |
| Features | High lumen output, Low energy use, Long lifespan, Durable design, Easy install |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vasai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Deepak K Sinha
Address
Pratham Industrial Estate, Gali No-103, Bldg No-1 Off Tungareshwar Patha, Satiwali Road, Vasai, Maharashtra, 400601, India
led high bay light in Vasai
Report incorrect details

































