
Led Highbay Fitting
Price: 2000.00 INR / Number
(2000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
2
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Diameter 300mm |
| Power | 100W |
| Voltage | 220-240V |
| Lumens | 12000lm |
| Color Temperature | 6500K |
| IP Rating | IP65 |
| Features | High lumen output, Energy efficient, Long lifespan, Durable design, Easy installation, Low maintenance, Uniform light, Cost effective |
| Mop | 2 |
| Unit Type | Number |
| Price Type | fixed |
| Price | 2000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | MODERN LIGHTING SYSTEMS |
| Stock Quantity | 10 |
| Moq | 2 |
| Product Unit | 2 Number |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 2 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
22
Establishment
1992
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAGPJ7191R1ZX
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAGPJ7191R1ZX
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr V. K. Jain
Address
Unit No.64, Block B-70, Dr. Lohia Indl. Area, Lawrence Road, Delhi, Delhi, 110035, India
LED Products in Delhi
Report incorrect details





























