
Led Garden Light - Aluminum And Plastic, 10x5x5 Cm, 300 Lumens At 3000k | Energy Efficient, Weather Resistant, Easy Installation, Long Lifespan, Low Maintenance, Ip65 Rated
Price: 1120.00 INR / Number
(1000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
4
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum, plastic |
| Dimensions | 10x5x5 cm |
| Wattage | 5W |
| Voltage | 12V |
| Lumens | 300lm |
| Color temperature | 3000K |
| IP rating | IP65 |
| Features | Energy efficient Durable design Easy installation Long lifespan Weather resistant Bright lighting Low maintenance |
| Unit Type | Number |
| Price Type | fixed |
| Price | 1000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 4 Number |
| Moq | 4 |
| Currency | INR |
| GSTIN | 12% |
| Stock Quantity | 20 |
| Returnable | No |
| Mop | 4 |
| Minimum Order Quantity | 4 |
| Minimum Ordered Packs | 4 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
22
Establishment
1992
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAGPJ7191R1ZX
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAGPJ7191R1ZX
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr V. K. Jain
Address
Unit No.64, Block B-70, Dr. Lohia Indl. Area, Lawrence Road, Delhi, Delhi, 110035, India
LED Products in Delhi
Report incorrect details




























