
Led High Bay Light By Opple Lighting India Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED High Bay Light |
| Color | Gray |
| Material | Aluminum |
| Application | Industrial |
| Light color | White |
| Input voltage | 120-277V |
| Size | 12" |
| Warranty | 3 years |
| Power | 100W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable, High brightness, Easy installation, Low maintenance, Versatile, Cost-effective, Environmentally friendly |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Opple lighting India Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Opple lighting India Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
GST NO
07AACCO0138L1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AACCO0138L1ZI
New Delhi, Delhi
Marketing Manager
Mr Yogesh Kumar Verma
Address
Plot No. 1124, DLF Tower-B, Jamia Nagar, Jasola District Centre, New Delhi, Delhi, 110025, India
Report incorrect details








































