
Led High Bay Light - Premium Quality Aluminum, Large 100w, Bright White Illumination, Energy Efficient Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED High Bay Light |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Warehouses |
| Light color | Daylight |
| Input voltage | 110-240V |
| Size | 150mm |
| Warranty | 2 years |
| Power | 100W |
| Features | Energy saving, High efficiency, Long lifespan, Durable, Easy installation, Low maintenance, Uniform illumination, Wide beam angle, IP65 rated, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JAI INTERNATIONAL has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from JAI INTERNATIONAL at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2012
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07AAHPG2098M1ZD
Payment Mode
Cheque
Certification
ISO , BIS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAHPG2098M1ZD
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Akul Gupta
Address
Office No.-290, Vikas Kunj, Vikas Puri, New Delhi, Delhi, 110018, India
Report incorrect details











































