
Led Garden Light - Best Grade Raw Materials, Long Lasting Performance, Affordable Pricing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Strip Light |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | 12V |
| Size | 10mm |
| Warranty | 1 year |
| Power | 12W |
| Features | Durable, Easy to install, Energy efficient, Weather resistant, Long lifespan, Low maintenance, Bright illumination |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Advik Optoelectronics Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Advik Optoelectronics Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
07AALCA8890N1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AALCA8890N1ZS
Delhi, Delhi
R & D Manager
Mr. Ankit Agrawal
Address
Plot No 84, Kanjhawala Industrial Area, 100 Feet Road, North West Delhi, Kanjawala, Delhi, Delhi, 110081, India
led garden light in Delhi
Report incorrect details









































