
Led Floodlight - High Grade Raw Materials, 10w/20w/30w/40w Power Options, 900lm/1800lm/2700lm/3600lm Brightness, Ip65 Durability
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Floodlight |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 85-265V |
| Size | 115*85mm / 180*140mm / 225*185mm / 290*240mm |
| Power | 10W / 20W / 30W / 40W |
| Features | High quality, Durable, Energy saving, IP65 rated, Adjustable, Wide beam angle, Long lifespan, Easy installation, High brightness, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Power: 10W / 20W / 30W / 40W
Lumens: 900LM / 1800LM / 2700LM / 3600LM
Product Size:
115*85mm / 180*140mm / 225*185mm / 290*240mm
LED's brand: Smileds of USA
Level Grade: IP65
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ZHENJIANG HELISIT OPTOELECTRONIC CO.LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from ZHENJIANG HELISIT OPTOELECTRONIC CO.LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Zhenjiang, Jiangsu
Name
Mr. Arwin Qian
Address
Xin Ding Mao Industrial Park B, South weft 4 Road, Zhenjiang, Jiangsu, 212007, China
Report incorrect details


























