
Led Floodlight 100w
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Floodlight |
| Color | Gray |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | 265V |
| Size | 400x330x120 mm |
| Power | 100W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable, High lumen output, Wide beam angle, Easy installation, Weatherproof |
Product Overview
Key Features
Color temperature: 6000A K
AC: 265V
Flow: 8 000 lm
Average life: 40 000 h
weight: 7.8 kg
Driver: Inside
Dimmable: No
Brand Name: TE LIGHTING LTD
Colour:Black, Gray
Product Size:400x330x120 mm
Clients can avail this LED Floodlight 100W at industry leading prices from us.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TERRE D'ENERGIES LIGHTING LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from TERRE D'ENERGIES LIGHTING LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shanghai, Shanghai
Name
Arthur Besnier
Address
Unit No. 1101 & 168 Yuyuan Road Jingan District Shanghai, Shanghai, 200040, China
Report incorrect details
































