
Led Flood Lights
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Aksh
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 15x10x5 cm |
| Power | 50W |
| Voltage | 220V |
| IP rating | IP65 |
| LED type | SMD |
| Color Temperature | 6000K |
| Features | High intensity, Easy install, Long lifespan, Energy saving, Durable design, Bright lighting, Wide coverage |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | As per requirement Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Carton box packing. |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Karnal, Haryana
M.D
Mr. Aman Saluja
Address
New Anaj Mandi Road, Sachdeva Rice Mill Compound, Karnal, Haryana, 132001, India
Report incorrect details






























