
Led Flood Lights
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
20 Piece/Pieces
Brand Name :
Savera Lighting
In Stock
Product Specifications
| Wattage | 30W/60W |
| Input Voltage | 220V AC /12V /24V DC |
| Material | Aluminum |
| IP Rating | IP65/66 |
| Lumens | 120/135/160 |
| Color Temperature | 2700K/4000K/5000-6500K |
| Features | High luminosity, Energy saving, Weatherproof, Long lasting, Customizable, High efficiency, Brilliant light, Durable, Versatile |
| FOB Port | Maharashtra, India |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 7-10 Days |
| Sample Available | Yes |
| Packaging Details | As Per Client Request |
| Main Export Market(s) | North America, Eastern Europe, Middle East, Western Europe, Africa, Central America, South America, Asia, Australia |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
9
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BNWPP9331D1ZG
Payment Mode
Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BNWPP9331D1ZG
Pune, Maharashtra
Director
Mr. Dharmendra Paswan
Address
Shop no 2, Survey No. 272, Sai Nagar, Sathevasti, Lohagaon Pune, Maharashtra, 411047, India
Report incorrect details





























