
Led Flood Lights - High-quality Aluminum, Versatile Size, Sleek Black Finish | Exceptional Performance, Easy Installation, Minimal Maintenance, Extended Lifespan
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | Daylight |
| Input voltage | AC 120-277V |
| Size | 100W |
| Warranty | 5 years |
| Power | 100W |
| Features | Energy efficient, Long life, Durable, High lumen output, Easy installation, Low maintenance, Cost effective, Versatile |
Product Overview
Key Features
LED Flood Lights
With firm commitment to quality, our company is remarkably manufacturing and supplying a wide range of LED Flood Lights & Tunnel Light at most economical prices. Our company's LED Flood Lights & Tunnel Light array is extensively reckoned for its superlative quality, remarkable designs, cost effectiveness, unmatchable performance, easy installation, reliability, minimal maintenance requirements, longer functional life and many more features. Owing to such factors our offered assortment is hugely in demand.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DIVYA ENERGY SOLUTION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from DIVYA ENERGY SOLUTION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Himatnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Amit Rajput
Address
32, Ratnadeep Plaza, Sarkari Jin Road, Himatnagar, Gujarat, 380001, India
Report incorrect details








































