
Led Flood Lights - Premium Quality Raw Materials, Energy Efficient Design, High Brightness Output
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | 12V |
| Size | 30W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 30W |
| Features | Energy saving, Long lifespan, Durable, High brightness, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GOLDWYN LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Electrical / Lighting Products & Components from GOLDWYN LIMITED at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
100
Establishment
1989
Working Days
Monday To Friday
GST NO
09AAACG0979K1Z9
Certification
ISO 9001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAACG0979K1Z9
Noida, Uttar Pradesh
Chief Manager R & D
Mr. Trideep Kumar
Address
Plot No D 115 A, Hosiery complex, phase 2 Noida, Uttar Pradesh, 201305, India
Report incorrect details











































