
Led Flood Lights - High-quality Asymmetric Wall Wash Distribution | Maximum Light Positioning, Uncontrolled Light Reduction
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | Warm white |
| Input voltage | 12V |
| Size | 10W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 10W |
| Features | Energy saving, Long lifespan, Durable, High brightness, Easy installation, Low maintenance, Environment friendly, High efficiency |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Third Eye Research & Developers Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from Third Eye Research & Developers Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2005
GST NO
27AACCT2363C1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AACCT2363C1ZN
Thane, Maharashtra
Director
Mr. Manoj Chipkar
Address
office number D-39, Armar Gian Industrial Estate, Khopat, LBS Marg, Thane (West), near ST bus stand, Thane, Maharashtra, 400601, India
Report incorrect details









































