
Led Flood Lights By Parshwa Enterprise
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 85-265V |
| Size | 30W |
| Warranty | 1 Year |
| Power | 30W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable, Waterproof, Easy installation, Brightness adjustable, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PARSHWA ENTERPRISE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Outdoor Lighting from PARSHWA ENTERPRISE at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
4
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AVQPS1188N1ZQ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AVQPS1188N1ZQ
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Jigar B Sheth
Address
GF-1, Ashirwad Complex, Near Hotel Platinum Inn, Anjali Circle, Paldi, Ahmedabad, Gujarat, 380007, India
Report incorrect details





























