
Led Flood Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 50W |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 150x150mm |
| Color Temperature | 6500K |
| IP Rating | 65 |
| Usage | Outdoor area lighting, security, and pathway illumination. |
| Warranty | 1 year |
| Features | High lumen, Energy efficient, Long lifespan, Durable housing, Easy install |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Retailer
Employee Count
25
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AZVPK0410G1ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AZVPK0410G1ZF
Navi Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Ramesh Kale
Address
S-07/22, Hawre Cencurian Mall, Sector 19, Seawoods, Navi Mumbai, Maharashtra, 400706, India
Report incorrect details






























