
Led Flood Light
Price: 1344.00 INR
(1200.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
3
In Stock
Product Specifications
| Input Power | 6W-30W |
| Input Voltage | 90-415V AC |
| Color Temperature | 5500-6500K |
| Material | Aluminum die casting |
| Ingress Protection | IP67 |
| Beam Angle | 150-170 Deg |
| Features | Bright illumination, Long lifespan, Easy install, Rugged design, Impact resistant, Energy efficient, High performance |
| Supply Ability | As Per requirement Per Month |
| Delivery Time | 1 - 7 Days |
| Product Unit | 3 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Moq | 3 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Mop | 3 |
| Stock Quantity | 15 |
| GSTIN | 12% |
| Brand Name | Teplo Energy Solutions India Pvt. Ltd. |
| Price | 1200.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 3 |
| Minimum Ordered Packs | 3 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2017
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27AAGCT2959J1ZU
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAGCT2959J1ZU
Pune, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Marketing Manager
Mr Amit Kumar
Address
223/2, Q Trade Building, Bavdhan Budruk, Near Tirupati Hospital, Pune, Maharashtra, 411021, India
Report incorrect details





























