
Led Flood Light - 50w, 200x200mm, Black | Smd Led, 5000lm Luminous Flux, Ip65 Rated For Outdoor Area, Security & Stadium Lighting
Price: 1200.00 INR
(1200.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Light |
| Dominant Color | Black |
| Wattage | 50W |
| LED Type | SMD |
| Luminous Flux | 5000lm |
| Dimensions | 200x200mm |
| Ingress Protection | IP65 |
| Usage | Outdoor area lighting, security lighting, stadium lighting |
| Features | High lumen, Energy saving, Long lifespan, Easy install, Durable design |
| Supply Ability | 1000 Per Day |
| Delivery Time | 6 Days |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Price | 1200.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Brand Name | Star Light Enterprises |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Pack/Packs |
| Stock Quantity | 10 |
| Unit Type | Pack/Packs |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Star Light Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Star Light Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2017
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
23CTYPK5046D2ZH
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23CTYPK5046D2ZH
Betul, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Pradeep Barpete
Address
B No. 101, 1st Floor, Dwarka Nagar, Badora Betul, Madhya Pradesh, 460001, India
Report incorrect details







































