
Led Flood Light
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
50.00
Brand Name :
Osmium Led
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 12x12x4 inches |
| Wattage | 100W |
| Lumens | 10000lm |
| Color Temperature | 6000K |
| Ingress Protection | IP65 |
| Warranty | 3 years |
| Features | Energy saving, High brightness, Long lifespan, Durable housing, Easy installation, Wide coverage, Low maintenance |
| Payment Terms | Others, Cheque |
| Delivery Time | 1.00 Months |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | As per client requirement |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2016
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Kuldeep Sanghani
Address
30, Shyam 3 industrial hub, Ahmedabad-Rajkot Highway, Changodar, Ahmedabad, Gujarat, 382213, India
Report incorrect details




























