
Led Flood Light
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
G1 Energy Solutions
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 10x10x5 inches |
| Wattage | 50W |
| Lumens | 5000lm |
| Color temperature | 6500K |
| Ingress protection | IP65 |
| Warranty | 2 years |
| Features | Bright illumination, Wide area coverage, Energy efficient, Durable design, Easy installation, Long lifespan, Cost effective, Premium quality |
| FOB Port | Mumbai Port |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | As per client requirement. |
| Packaging Details | Standard Packaging. |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, Eastern Europe, Western Europe, Africa, Central America, Middle East, South America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | ISO 9001:2008 Certified. |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
40
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AADCG7417K1ZD
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AADCG7417K1ZD
Pune, Maharashtra
Director
Mr. M. A. Sajjan
Address
B No. 204, B.K. Apartment, 247, Deccan College Road, Opp. Shadwal Baba Dargah Pune, Maharashtra, 411006, India
Report incorrect details






























