
Led Flood Light
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
500
Brand Name :
Sanson
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum, Plastic |
| Dimensions | 10x10x5 cm |
| Wattage | 10-50W |
| Color Temperature | 6000K |
| IP Rating | 65 |
| Voltage | 12-24V |
| Lumen Output | 800-4000lm |
| Features | High brightness, Low energy, Easy fitting, Durable, Long lasting, Impact resistant, Weatherproof |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 5000 Per Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | If order is confirmed we will reimburse the sample cost |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Inder Pal Sharma
Address
Plot No.C-326, Street No. 14, Bhajanpura East, Shahdara, Delhi, Delhi, 110053, India
Report incorrect details





























