
Led Flood Light
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Visma
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 10x10x5 cm |
| Wattage | 50W |
| Luminous Flux | 5000 lm |
| Color Temperature | 6500K |
| IP Rating | 65 |
| Lifespan | 50000 hrs |
| Features | Bright light, Energy saving, Durable, Shockproof, Focused beam, Easy install |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD) |
| Supply Ability | 50000 Pieces |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1990
GST NO
07AAACL0099H1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAACL0099H1ZK
Delhi, Delhi
Director
Mr. Manoj Gupta
Address
Registered Office and Works: O-36, Sec-3, DSIDC Industrial Area, Bawana, Delhi, Delhi, 110039, India
Report incorrect details





























