
Led Flood Light
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Corona
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 15x15x10cm |
| Wattage | 10-50W |
| IP rating | IP65 |
| Color temperature | 6500K |
| Lifespan | 50000 hours |
| Beam angle | 120 degrees |
| Features | Bright light, Durable design, Wide beam, Energy efficient, Easy install, Low cost |
Product Overview
Key Features
Features:
- Optimum brightness with low power consumption
- Shock proof body with attractive designs
- Weather resistive with shock proof body, Heat resistance with high efficiency
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1988
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AACCC3661J1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AACCC3661J1ZO
Delhi, Delhi
Director
Mr. Rahul Gupta
Address
No. - 8/54, Ram Street, 60 Feet Road, Vishwas Nagar, Shahdara, Delhi, Delhi, 110032, India
Report incorrect details





























