
Led Flood Light
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10 Unit
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Flood Light |
| Material | Aluminum Die Cast |
| Power Supply | Electric |
| Voltage | 220 Volt |
| Rated Power | 50 Watt |
| Application | Outdoor illumination, stadiums, commercial areas, parking lots |
| Input Voltage | 220-240V AC |
| IP Rating | IP65 |
| Rated Frequency | 50 Hz |
| Color | Cool White |
| Weight | 1.5 kg |
| Dimension (L*W*H) | 260 x 210 x 60 mm |
| Power Consumption | Other, 50W |
| Base Type | Other, Wall Mounted |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ASWPM5780D1ZB
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ASWPM5780D1ZB
Ankleshwar, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Raj Kumar Mantry
Address
Shop No.:57, Rajkamal Arcade, Opp. Megha Automobiles, Ankleshwar, Gujarat, 393002, India
Report incorrect details
























