
Led Flood Light - Corrosion-resistant Aluminum, Superior Sturdiness | High-quality, Advanced Functionality, Expertly Designed
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | 12V |
| Size | 100W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 100W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable, High brightness, Easy installation, Weatherproof, Wide beam angle |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 13 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | safe and clean |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Star Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Outdoor Lighting in bulk from Star Electronics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
CEO
Mr. Krishna Ji
Address
6/2, Sahi Pur Village, Chaupal, Shalimar Bagh, Delhi, Delhi, 110088, India
Report incorrect details





































