
Led Flood Light - High Grade Raw Material, Excellent Illumination, Energy Efficient | Ideal For Sculptures, Walls, Stadiums, Gardens, Landscapes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Green |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor lighting |
| Light color | White |
| Input voltage | 12V |
| Size | 10W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 10W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable, High brightness, Easy installation, Weatherproof, Versatile |
Product Overview
Key Features
Applications: The fixture is ideal for illuminating sculptures, symbols, stadiums, tunnels, squares, walls of high-rise buildings, gardens, landscapes and many other applications.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Megaway E-Retail Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Megaway E-Retail Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Address
930A, Tower B3, Spaze I Tech Park, Sec-49, Sohna Road, Gurugram, Haryana, 122002, India
Report incorrect details

































