
Led Flood Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor lighting |
| Light color | White |
| Input voltage | 12V DC |
| Size | 30W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 30W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable, High brightness, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, LED Techshop has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from LED Techshop at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Greater Noida, Uttar Pradesh
Director
Ms. Renu Mehta
Address
Plot No.48, Udyog Kendra-II, Ecotech-III, Greater Noida, Uttar Pradesh, 201307, India
Report incorrect details




































