
Led Flame Proof Hand Lamp
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Light Source | LED |
| Material | Metal, Plastic |
| Protection | IP65 |
| Dimensions | 250x100 mm |
| Weight | 0.5 kg |
| Voltage | 12V |
| Usage | Hazardous locations, industrial settings, and for emergency lighting |
| Features | Flameproof, LED light, Portable, Durable, Safe |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ideal Lighting Systeam Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Ideal Lighting Systeam Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ankleshwar, Gujarat
Marketing Head
Mr. Suresh Lakkad
Address
Plot No-209/9, Weboffice Road, G.I.D.C., Near Mann Enterprise, Ankleshwar, Gujarat, 393002, India
hand lamp in Ankleshwar
Report incorrect details



































