
Led Flame Proof Light - 100mm X 150mm | Aluminum, 12v, 10w, Ce, Rohs Certified, Green
Price Trend: 1300.00 - 3000.00 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 10x10x10cm |
| Power | 50W |
| Voltage | 220V |
| Lumens | 5000lm |
| Ingress Protection | IP65 |
| Weight | 1kg |
| Features | Flameproof, LED lighting, Durable, Energy efficient, Long lifespan, Easy installation, Safe operation |
| Supply Ability | 2 Per Week |
| Delivery Time | 2 Week |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AAFPO0775K1ZE
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AAFPO0775K1ZE
Hyderabad, Telangana
Sales & Marketing
Mr. O. Nithin
Address
Plot No. 25, Phase - 3, IDA Cherlapally, Hyderabad, Telangana, 500051, India
flexible led light in Hyderabad
Report incorrect details











































