
Led Flame Proof Flood Light - 45w/60w Fixture, 5380/6917 Lumens, Color Temp 6500k/5000k | Durable Design, Easy Installation, Energy Efficient, Long Lifespan
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Om Shanti
In Stock
Product Specifications
| Model No | ILS FLP FL 45W, ILS FLP HL 60W |
| Fixture Wattage | 45W, 60W |
| LED Lamp Wattage | 39W, 54W |
| Lumens | 5380, 6917 |
| Color Temperature | 6500K/5000K |
| CRI | 70RA/65RA |
| Lamp Life | 140Khrs, 120Khrs |
| Input Voltage | 90-295 AC |
| Features | High brightness, Long lifespan, Energy efficient, Flame proof, Durable design, Easy installation, Wide voltage range |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AACFO9126D1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AACFO9126D1ZJ
Bharuch, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr. Bhavik Dodiya
Address
Plot No-103, Yogi Estate GIDC, Ankleshwar, Bharuch, Gujarat, 393002, India
Report incorrect details



























