
Led Bulbs By Sek Electrical Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | 120x60mm |
| Wattage | 10W |
| Lumens | 800lm |
| Base Type | E27 |
| Color Temperature | 6500K |
| Lifespan | 25000 hours |
| Features | Energy saving, Long lifespan, Durable, Bright light, Easy install |
Product Overview
Key Features
Features:
Durable
Energy saving
Long lifespans
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SEK Electrical Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from SEK Electrical Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
100
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Marketing Manager
Mr. Shakeb
Address
No-1706, Narain Manzil, Narain Manzil, Delhi, Delhi, 110001, India
led bulbs in Delhi
Report incorrect details










































