
Led Bulbs By Mls India Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | 100x60mm |
| Wattage | 7W-12W |
| Lumens | 800-1200lm |
| Voltage | 220-240V |
| Base type | Bayonet |
| Lifespan | 25000 hours |
| Features | Low energy, Long life, Heat resistant, Low cost, Eco-friendly, Easy install |
Product Overview
Key Features
Specification
Low Energy Cost
icon Minimizes Maintenance cost
icon Ideal to illuminate heat sensitive objects
icon Lower power consumption, life up to 25,000 hours
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MLS India Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from MLS India Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
07AAKCM2977M2ZQ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAKCM2977M2ZQ
New Delhi, Delhi
Marketing Manager
Mr. Deepak Singh Bohra
Address
1021-1022, DLF TOWER-A, DDA DISTRICT CENTER, JASOLA, New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details





































