
Led Bulbs - Long-lasting Energy Efficient | High Quality, Competitive Pricing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, LED |
| Wattage | 3-9 Watt |
| Voltage | 220V |
| Base | E27 |
| Lumen | 200-800 lm |
| Lifespan | 25000 hours |
| Dimensions | 60x60mm |
| Features | Energy saving, Long lasting, Bright light, Affordable price, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Raifa Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Raifa Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Falna, Rajasthan
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Imran
Address
Plot No 33/c, Industrial Estate, Guru Nanak Road, Falna, Rajasthan, 306116, India
Report incorrect details








































