
Led Bulb Rc Driver
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
500
In Stock
Product Specifications
| Input voltage | 100-240V |
| Output voltage | 12V |
| Output current | 1A |
| Dimensions | 50x30x15mm |
| Material | PCB, components |
| Protection | Overload |
| Weight | 20g |
| Features | High efficiency, Long lifespan, Compact design, Easy installation, Reliable performance, Cost effective, Durable |
| Product Type | LED Bulb RC Driver |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 2000 Per Day |
| Delivery Time | 2 to 10 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Domestic Market | Maharashtra |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Varad Engineering Solutions Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Varad Engineering Solutions Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Sales Manager
Mr Harshavardhan Shinde
Address
3rd Floor, Fundtonic, Near D-Mart, Above Karnataka Bank, Baner, Pune, Maharashtra, 411045, India
led bulb driver in Pune
Report incorrect details





































