
Led Bulb Drivers - Input Voltage 90-264v Ac, Current Rating 5a | Efficient Power Supply For Led Lighting
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 90-264V AC |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Single Phase |
| Current Rating | 5A |
| Supply Voltage | 100-277V |
| Material | PCB |
| Features | High efficiency, Long lifespan, Compact design, Stable output, Easy installation, Cost effective, Reliable performance |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Product Details:
Input Voltage:90-264 V AC
Frequency:50 Hz
Phase:Single Phase
Current Rating:5 A
Supply Voltage:100-277V
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Bright Led Lighting Co. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Bright Led Lighting Co. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAPFB1998P1ZI
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAPFB1998P1ZI
Delhi, Delhi
Partner
Mr. Mohit Dhand
Address
Plot No. I-380, Sector 4, Bawana Industrial Area, Delhi, Delhi, 110039, India
led bulb driver in Delhi
Report incorrect details




































