
Led Bulb
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum, plastic |
| Dimensions | 70x60 mm |
| Wattage | 7W |
| Voltage | 220V |
| Lumens | 800lm |
| Base Type | Bayonet |
| Color Temperature | 6500K |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Bright light, Easy install, Eco-friendly |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Udaipur, Rajasthan
Managing Director
Mr. Lokesh Joshi
Address
Plot No- 45 - Vivek Nagar, Near Vivek Park, Hiran Mangri, Sector 3, Udaipur, Rajasthan, 313002, India
led bulbs in Udaipur
Report incorrect details
































