
Led Bulb
Price: 115 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
500 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Glass |
| Base Type | E27 |
| Wattage | 9W |
| Voltage | 220V |
| Color Temperature | 6500K |
| Luminous Flux | 800lm |
| Dimensions | 60mm x 100mm |
| Features | Energy Saving, Long Life, Bright Light, Durable, Easy Install |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Using finest grade basic material, these are developed in tune with the acclaimed guidelines. Apart from this, these could be purchased form us in a plethora of sizes and stipulations to select from.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Lite Way Electricals has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Lite Way Electricals at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AABPG1186A1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AABPG1186A1ZB
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Sanket Gala
Address
Plot No. 1/B, Palan Soipal Building, 58/60, Rao Bahadur S K Bole Marg, Dadar West, Near Rajni Appartment, Mumbai, Maharashtra, 400028, India
Report incorrect details








































