
Led Bulb By Advanced Power Systems
Price: 30.00 INR / Piece
(30.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Wattage | 9W |
| Voltage | 220V |
| Base | E27 |
| Lumen | 800lm |
| Color temperature | 6500K |
| Dimensions | 60mm x 90mm |
| Features | Energy saving, Long life, Bright light, Easy install |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cheque |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | ADVANCED POWER SYSTEMS |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Price | 30.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ADVANCED POWER SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from ADVANCED POWER SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ALGPK8673A1Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ALGPK8673A1Z3
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Sushil Kumar Rai
Address
Office No. G-9/65, Sangam Vihar, Near Shooting Range Road, New Delhi, Delhi, 110062, India
Report incorrect details










































