
Ldpe Irrigation Pipe
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Nirmal Ganga
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE |
| Diameter | 3"-7" |
| Length | 70-185 m |
| Weight | 20-30 kg |
| Color | Translucent |
| Usage | Irrigation systems, agriculture |
| Compliance | Relevant standards |
| Features | Lightweight, Durable, Flexible, Cost-effective, Easy installation, Water transport |
Company Details
Why Us ? There are so many factors which made us popular among the clients and brought success and recognition for the firm in this particular domain. Some of them are : Modern Machinery Quality Driven Approach Fair And Transparent Business Dealings Skilled Employees Excellent
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2002
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rating
Junagadh, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Pareshbhai Patel
Address
GIDC-2, Plot no.1665, Sabalpur, Junagadh, Gujarat, 362037, India
Report incorrect details

























