
Ldpe Granules - High Density, Excellent Quality Assurance | Trusted For Superior Plastic Product Manufacturing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE |
| Color | Multiple |
| Density | 0.91-0.93 g/cm³ |
| Melt Index | 1-10 g/10min |
| Particle Size | 2-5 mm |
| Packaging | 25kg bags |
| Usage | Plastic product manufacturing |
| Features | High quality, Excellent density, Best production, Client satisfaction |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHAKTI ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Raw Material in bulk from SHAKTI ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ankleshwar, Gujarat
Proprietor
Mr. Rajesh Patel
Address
No. B-1/237, ADITYA NAGAR, VALIA ROAD, Ankleshwar, Gujarat, 393002, India
natural ldpe granules in Ankleshwar
Report incorrect details

































