
Ld Plastic Granules
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Devi Plastics
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE |
| Color | White |
| Size Range | Varied |
| Density | 920 kg/m³ |
| Melt Flow Index(MFI) | 2-5 g/10min |
| Usage | Injection molding, film extrusion, and blow molding |
| Packaging | 25kg bags |
| Features | High strength, Reliable, Recyclable, Malleable, Splendid finish |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Dhone, Andhra Pradesh
Proprietor
Mr Raja Sunil Kumar
Address
290, Udumula Padu, Kurnool, Dhone, Andhra Pradesh, 518222, India
ld plastic granules in Dhone
Report incorrect details























