
Compaq Presario Notebook Pc - Lightweight Design, Elegant Finish, High Performance For Road-warriors And Youth
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Display | 15 inches |
| Processor | Intel Core Duo |
| RAM | 2GB - 4GB |
| Storage | 250GB - 500GB HDD |
| Operating System | Windows XP |
| Weight | 2.5kg - 3kg |
| Usage | General business and home tasks, student work and entertainment |
| Dimensions | 380mm x 260mm x 35mm |
| Battery Life | 3-4 hours |
| Features | Portable design, Powerful performance, Elegant style, Mobile computing, Affordable price |
Product Overview
Key Features
(IMAGE)
Home Laptop PCs
Designed with road-warriors or carefree youth in mind, the Compaq Presario Notebook PC combines a lightweight chassis, attractive new design and essential features for the perfect balance of elegance, mobile performance with an unbeatable value.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Micropoint Computers Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Laptops/Notebooks from Micropoint Computers Limited at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
300
Establishment
1986
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AACCM8590Q1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AACCM8590Q1ZK
Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Amul Mahale
Address
Plot no-17/18, Navketan Industrial Estate, Opposite Onida, Mahakali Caves Road, Andheri East, Mumbai, Maharashtra, 400093, India
branded laptops in Mumbai
Report incorrect details

































