
Laptop By Sri Pavan Systems & Services
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Display Size | 15.6 inch |
| Processor | Intel Core i5 |
| RAM | 8 GB |
| Storage | 512 GB SSD |
| Operating System | Windows 10 |
| Weight | 2.2 kg |
| Usage | Office work, web browsing, media consumption |
| Battery Life | 6 hours |
| Graphics Card | Integrated |
| Features | Portable computing, Data processing, Efficient workflow, Multimedia use, Connectivity |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SRI PAVAN SYSTEMS & SERVICES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Laptops/Notebooks from SRI PAVAN SYSTEMS & SERVICES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
1999
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
PROPRIETOR
Mr. Subba Reddy S.v.
Address
9, 3RD AVENUE, ASHOKNAGAR, Chennai, Tamil Nadu, 600083, India
branded laptops in Chennai
Report incorrect details


























