
Laptop - Premium Quality Build, Lightweight Design, Sleek Aesthetic
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Display Size | 13-15 inches |
| Processor | Intel Core i5 |
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 GB SSD |
| Operating System | Chrome OS |
| Weight | 1-2 kg |
| Usage | Business & personal use; web browsing, document creation, and media consumption. |
| Battery Life | 8 hours |
| Features | Portable computing, Data processing, Internet access, Productivity tool, Reliable performance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mahavir Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Laptops/Notebooks from Mahavir Electronics at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Wholesaler, Retailer
Employee Count
6
Establishment
1987
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AARPJ9801H1ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AARPJ9801H1ZC
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Rajesh Jain
Address
No.316, Dhun Building, Near Lamington Road, Police Station, Grant Road, Mumbai, Maharashtra, 400007, India
branded laptops in Mumbai
Report incorrect details

























