
Ir Dome Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Silver |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| IR Range | 20m |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Aluminum |
| Operating Temperature | -10°C to +50°C |
| Dimensions | 100 x 100 x 80 mm |
| Usage | Residential societies, restaurants, parking lots and commercial complexes for security. |
| Features | Motion detection, Dual power, Long lifespan, IR imaging, Dome design, Security |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2006
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mrs. Mansi Chopra
Address
B-19, Suneja Tower-1, District Center, Janakpuri, Near satyam cineplex, New Delhi, Delhi, 110058, India
Report incorrect details

































