
Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Cam Securities
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | IR LEDs |
| Housing Material | Metal |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Surveillance, security monitoring, and home protection |
| Weight | 0.5 kg |
| Dimensions | 150x100x80 mm |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| Features | High Resolution, Night Vision, Weatherproof, Easy Install, Remote Viewing, Wide Angle, Secure Monitoring |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2006
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mrs. Mansi Chopra
Address
B-19, Suneja Tower-1, District Center, Janakpuri, Near satyam cineplex, New Delhi, Delhi, 110058, India
Report incorrect details

































