
Ir Dome Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Effective Pixels | 1.3MP |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 30pcs |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Surveillance, security monitoring, indoor/outdoor use |
| Dimensions | 100x80x70 mm |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Housing Material | Plastic |
| Video Output | CVBS |
| Features | Night vision, Wide angle, High resolution, Easy install, Durable casing, Remote viewing |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BHAAVESH SECURE TECHNOLOGIES PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from BHAAVESH SECURE TECHNOLOGIES PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director
Mr. Bhaskar A.
Address
H.No.7-65, Flat No: 201A, First Floor, Haripriya Complex, Habsiguda, Hyderabad, Telangana, 500007, India
dome cameras in Hyderabad
Report incorrect details

































