
Ir Dome Camera - High-performance Security System | Energy-efficient, Long Lifespan
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Effective Pixels | 2MP |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | 36 |
| Power | 12VDC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance in residential and corporate settings |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Dimensions | 100mm |
| Weight | 500g |
| Video Output | CVBS |
| Features | Night vision, Wide angle, High resolution, Durable casing, Easy install, Cost effective, Remote viewing |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S.K. Sales Corporation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from S.K. Sales Corporation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Partner
Mr. Vivek Mehrotra
Address
No. 7/4, Ansari Road, Opposite Delhi Books, Daryaganj, Delhi, Delhi, 110002, India
infrared dome camera in Delhi
Report incorrect details







































