
Ir Dome Camera Cream
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Gray |
| Resolution | 1080p |
| IR Range | 30m |
| Housing Material | Metal |
| Dimensions | 100mm |
| Power Consumption | 12V |
| Usage | Surveillance and security applications |
| Compliance Standards | IP66 |
| Features | Compact design, Long life, Reliable operation, High quality, Rugged design |
Product Overview
Key Features
Features:
Rugged design
Reliable operation
Precisely engineered
Precisely engineered
Durable finish standard
High Quality Image Sensor
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Total Solution has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Total Solution at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Hemant Grover
Address
2369/5D, Mandir Wali Gali, Shadi Khampur, near patel nagar, New Delhi, Delhi, 110008, India
Report incorrect details









































