
Ir Dome Camera - High Grade Material, Night Vision Capabilities , Advanced Surveillance Features
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 720p |
| IR Range | 20m |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100mm |
| Usage | Security surveillance, monitoring and remote viewing. |
| Compliance | IP66 |
| Features | Night vision, Wide angle, High resolution, Easy install, Remote viewing, Durable housing, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Nishant Securities has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Nishant Securities at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
1976
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
proprietor
Mr. Ankit Agarwal
Address
Office No 11 - 12, IInd Floor, R-24, Rita Block, Shakarpur Main Market, Near mangalm building, Delhi, Delhi, 110092, India
infrared dome camera in Delhi
Report incorrect details

































