
Ir Dome Camera - Plastic Housing, 100x100x80 Mm, White Color, 1080p Resolution, 20m Ir Range | Tamper-proof Design For Covert Surveillance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens Type | Wide Angle |
| IR Range | 30m |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance, night vision monitoring, indoor/outdoor applications. |
| Dimensions | 100x100mm |
| IP Rating | IP66 |
| Features | Compact design, Tamper-proof, Discreet, Night vision, High resolution, Wide angle |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Zeus Security System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Security Guards from Zeus Security System at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Proprietor
Mr Atul Gupta
Address
Plot No. 20, B block, south city II, sector 49. Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details








































